Drukuj
Odsłony: 3726

Jazda na rowerze to wielka przyjemność, ale również wiele korzyści dla nas i dla naszego środowiska. Dlatego warto przesiąść się z samochodu na rower, który przysłuży się naszemu zdrowiu i kondycji oraz pomoże spalić zbędne kalorie. 

Żebyśmy jednak chętnie korzystali z tego środka transportu, powinny być spełnione pewne warunki, m.in. potrzebne są kolejne ścieżki rowerowe.

Jak już pisaliśmy Gmina Barlinek rozpoczęła prace nad Programem Budowy Ścieżek Rowerowych. W związku z tym 15 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Barlinku odbyło się spotkanie z osobami, które, na co dzień chętnie korzystają z tego środka transportu. Spotkanie poprowadził Przemysław Lipczyński z Firmy Doradczej PROJEKTOWANIE DROGOWE. Uczestnicy spotkania mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat projektu.

Projekt wpisuje się w plany strategiczne, ponieważ jednym z zadań Wieloletniego Strategicznego Programu Operacyjnego jest budowa ścieżek rowerowych. Taka inwestycja jest potrzebna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, ale również wpłynie na aktywny wypoczynek społeczności lokalnej oraz odwiedzających turystów, których z roku na rok w Barlinku przybywa.