W dniach 26. – 28. 01.2018 w Barlinku gościliśmy Radnych Rady Miasta Schneverdingen. Wizyta związana była z obchodami 25. rocznicy współpracy pomiędzy naszymi gminami. W piątek delegacja wzięła udział w obchodach Święta Miasta,  w czasie którego Pani Burmistrz Meike Moog – Steffens oraz Przewodniczący Rady Miasta Schneverdingen Dieter Möhrmann mówili o pozytywnym wpływie współpracy pomiędzy naszymi miastami. W sobotę rano delegacja wzięła udział w obchodach rocznicy wyzwolenia Oflagu II C Woldenberg w Dziedzicach składając także wieniec pod pomnikiem ofiar. Później wraz z radnymi Rady Miejskiej w Barlinku odbyła się  konferencja prasowa, podsumowująca 25. lecie współpracy. Konferencję rozpoczął Burmistrz Barlinka – Dariusz Zieliński, który przedstawił historię współpracy oraz jej najważniejsze elementy. Po wystąpieniu Burmistrza rozpoczęła się dyskusja. Goście honorowi spotkania czyli Józef Wawrzyniak oraz Ryszard Wiśniak, opowiedzieli o początkach współpracy oraz o tym jakie uczucia towarzyszyły im przy podpisywaniu umowy o współpracy 14 czerwca 1993 roku. Konferencja zakończyła się złożeniem podpisów specjalnie na tę okazję przywiezionej Złotej Księdze Schneverdingen.