Zapraszamy do zaplanowania rozwoju obszaru rewitalizacji na terenach wiejskich.

 

PROJEKTOWANY OBSZAR REWITALIZACJI NA TERENACH WIEJSKICH:
Moczydło
Strąpie

 

Powyższy obszar został wskazany w wyniku przeprowadzonej diagnozy i analizy danych statystycznych oraz konsultacji społecznych, jako teren o największej kumulacji problemów społecznych i gospodarczych w naszej gminie.

 

Prosimy Państwa o podzielenie się swoimi opiniami na temat wskazanego obszaru rewitalizacji.
Co i gdzie według Państwa wymaga zmiany lub usprawnienia?
Jakie problemy wymagają rozwiązania?
Państwa opinie pomogą nam w rozpoznaniu potrzeb i dalej w zaplanowaniu działań, które pomogą poprawić trudną sytuację na danym obszarze i rozwiązać istniejące problemy.

 

W jaki sposób przekazać swoje opinie i pomysły?

Wypełniając niniejszą ANKIETĘ II – obszar wiejski (doc) lub (pdf)

Wypełnioną ankietę można dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego w Barlinku w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej (do urny znajdującej się w holu Urzędu na parterze)

Mogą Państwo również przekazać krótką informację o zauważonej potrzebie przeprowadzenia działań na obszarze rewitalizacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Barlinku, pokój nr 8.

 

Do kiedy można zgłaszać swoje opinie i propozycje?

do dnia 27 czerwca b.r.

 

Kto może zgłosić opinie i pomysły na działania rewitalizacyjne?

Przede wszystkim mieszkańcy obszaru rewitalizacji, bo to oni wiedzą najlepiej, jakie zmiany poprawiłyby jakość ich życia. Dodatkowo do zgłaszania przedsięwzięć zachęcamy również inne osoby i podmioty, którym zależy na przyszłości gminy.

 

 

Partycypacja społeczna jest najważniejszą częścią procesu rewitalizacji i najprościej mówiąc jest to aktywne branie udziału w wydarzeniach, które nas dotyczą, czyli możliwość zabierania głosu, uczestniczenia ludzi w działaniach i decyzjach.

 

Pamiętajmy, że rewitalizacja to przede wszystkim niwelowanie problemów społecznych, to aktywizacja społeczności lokalnej, to nowa, lepsza jakość życia dla mieszkańców.

 

Przedsięwzięcia rewitalizacyjne to wszystkie działania, które będą przeciwdziałać pogłębianiu kryzysu i przyczynią się do jego zażegnania. Mogą to być działania społeczne i kulturalne, które odbudują wzajemne zaufanie, zintegrują mieszkańców i zaangażują ich we wspólne działania na rzecz okolicy. To również działania skierowane na ożywienie gospodarcze i poprawę przestrzeni wokół nas.

 

Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie