Kamil Gwoździk 31-letni pasjonat sportu, mieszkaniec Rychnowa wielokrotnie już angażował się w akcje charytatywne  naszej gminy. Podejmując coraz to nowsze wyzwania sportowe z równoczesnym udziałem zbiórek pieniężnych. Zaistniał w naszej gminie dzięki m.in. „Triathlonie Rychnów” dla OTOZ Animals Barlinek, czy „Dziesięcio - godzinnym, charytatywnym marszu dla Zuzi Bartczak”. Kolejnym wyzwaniem jakie stoi przed Kamilem jest „Projekt Północ - Południe Pieszo”, którego celem jest pokonanie rekordu Polski w pieszej podróży z Jastrzębiej Góry aż do Morskiego Oka. 10 maja br. odbyło się spotkanie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego z Kamilem Gwoździkiem. Maratończyk otrzymał wyposażenie w postaci artykułów sportowych z nadrukami promującymi Gminę Barlinek. W trakcie 28 -  dniowego marszu, który ma się rozpocząć 1 czerwca br. Kamil będzie relacjonował przebieg swojego marszu za pośrednictwem portali społecznościowych: Facebook i Instagram. Relacje z próby pobicia rekordu Polski będą zamieszczane również na naszej stronie internetowej www.barlinek.pl „Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie” - pisał Jan Paweł II. W tym wyzwaniu, Kamil ma do pokonania pieszo dystans 730 km w wygodnych butach.. Wytrwałości i sukcesu w realizacji projektu życzy Kamilowi Burmistrz Barlinka wraz z mieszkańcami Gminy.