KAMIL GWOŹDZIK - KOLEJNE WYZWANIE 2024     

 Kamil Gwoździk to 33-letni pasjonat sportu, wyróżniony tytułem Ambasadora Barlinka w ramach Złotych Barlineckich Gęsiarek za 2022 rok, specjalizujący się w sporcie długodystansowym, bieganiu, jazdą rowerem i marszem, mieszkaniec Rychnowa.

Kamil wielokrotnie już angażował się w akcje charytatywne naszej gminy. Podejmując coraz to nowsze wyzwania sportowe z równoczesnym udziałem zbiórek pieniężnych. Zaistniał w naszej gminie dzięki m.in. „Triathlonie Rychnów” dla OTOZ Animals Barlinek, czy „Dziesięcio - godzinnym, charytatywnym marszem dla Zuzi Bartczak”.

W 2022 roku, reprezentując Rychnów oraz Gminę Barlinek wyruszył w pieszą podróż z Północy na Południe Polski, ustanawiając Rekord Kraju w kategorii "Najszybciej pokonana pieszo trasa z północy na południe polski" zajęło mu to 24 dni 5 godzin i 54 minuty. 

W 2023 roku Kamil ustanowił oficjalny Rekord Polski w przejściu wzdłuż morza ze wschodu na zachód Polski. Finał odbył się w Świnoujściu. 

W środę 21 lutego br. odbyło się spotkanie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego z Kamilem Gwoździkiem i Radnymi Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Barlinku. Kamil otrzymał wielofunkcyjny sportowy zegarek, które będzie mu bardzo pomocny w czasie udziału w maratonie  6 - cio dobowym „K6 Ultramarathom” w  dniach od 20 do 26 kwietnia  br. w Konstantinovy Lazne,  Republika Czech.                                                                                                                     

Przebieg maratonu, Kamil będzie relacjonował za pośrednictwem portali społecznościowych: Facebook i Instagram. Relacje z Mistrzostw będą zamieszczane również na naszej stronie internetowej www.barlinek.pl. Życzymy naszemu „maratończykowi” sukcesu w mistrzostwach.